• Lista dzieci do I klasy

potwierdzenie_przyjecia_dziecka_do_1_klasy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli informuje, że w dniu dzisiejszym wywieszono listy dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.  Zgodnie z zarządzeniem nr OR.0050.18.2024 Wójta Gminy Miedźna z dnia 25.01.2024 r. do dnia 24.05.2024 r. należy złożyć potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do klasy pierwszej. Po zebraniu oświadczeń w dniu 27.05.2024 r. zostanie wywieszona lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

• Trzydziesty piąty Laureat naszej szkoły

• W piątek 10 maja 2024 w Bielskim Centrum Edukacji odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty. Jej głównym punktem było uroczyste wręczenie zaświadczeń dla laureatów konkursów kuratoryjnych. W finałach tych najbardziej prestiżowych spośród konkursów przedmiotowych wziął udział ósmoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli, który w tym roku zdobył ten zaszczytny tytuł- tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego zdobył Kacper Rozmus.

W pierwszym etapie konkursu z języka angielskiego, wzięło udział 9123 uczniów ze szkół podstawowych województwa śląskiego, a w okręgu Bielsko-Białym 1739, do drugiego etapu zakwalifikowało się 2480 uczniów, z naszego okręgu 523. Ostatecznie tytuł laureata z języka angielskiego w naszym okręgu zdobyło 12 uczniów, a w województwie 49.

Organizacja konkursów odbywała się trzystopniowo. Zasady kwalifikacji do poszczególnych stopni były zróżnicowane. Zakwalifikowanie się do trzeciego etapu gwarantowało wykonanie zadań przygotowanych przez komisje konkursowe na poziomie co najmniej 85 procent. Kacper Rozmus osiągnął 90 procent punktów, a więc znalazł się wśród 418 laureatów z województwa śląskiego i został 73 laureatem w naszym okręgu.

Na uwagę zasługuje fakt, że ostatnie lata przyniosły uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Bronisława Malinowskiego sporo sukcesów. Od roku szkolnego 2010/2011 do chwili obecnej zdobyli oni aż 34 tytuły laureatów w konkursach ogólnopolskich i kuratoryjnych języka angielskiego. Kacper Rozmus został 35 laureatem naszej szkoły. Ponadto uczniowie szkoły byli finalistami różnych konkursów i olimpiad ogólnopolskich i kuratoryjnych z języka obcego lub otrzymywali wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy Kacprowi i liczymy, że w ślad za nim pójdą jego młodsi koledzy!

• Na meczu GKS Tychy

• 10 maja uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wyprowadzać piłkarzy na derbowy mecz GKS Tychy - GKS Katowice.

To były niezapomniane emocje.

• Spotkanie z GKS Tychy

• Dzisiaj w nasze szkolne progi zawitał GKS Tychy z Trenerem I drużyny Dariuszem Banasikiem i zawodnikiem-obrońcą Marco Dijacoviciem. Celem spotkania była dalsza integracja z klubem sportowym UKS SPS Wola oraz nawiazanie współpracy z naszą szkołą. Dziękujemy partnerskiemu klubowi za przybycie, zaproszenie na najbliższy mecz derbowy z GKS Katowice oraz możliwość wyprowadzenia zawodników obu drużyn przez uczniów naszej szkoły.