• PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

• W połowie marca dzieci na zajęciach w świetlicy szkolnej z wielkim zaangażowaniem włączyły się w wykonanie stroików wielkanocnych  na szkolny kiermasz charytatywny. Powstały również wielkanocne kurki, koszyczki,  jajka malowane i zdobione cekinami  oraz wyszywanki z motywami świątecznymi.

• Dzień Wiosny

•

W pierwszy Dzień Wiosny klasy 1-3 czas spędziły aktywnie, grając i bawiąc się, natomiast klasy starsze prezentowały swoje talenty w Szkolnym Przeglądzie Teatralnym, w którym przyznano pierwsze trzy miejsca. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

• "Nasze Kulinarne Dziedzictwo"

• W dniu 20 marca uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Koło Gospodyń Wiejskich z Woli i wzięli udział w Gminnym Konkursie Potraw Regionalnych "Nasze Kulinarne Dziedzictwo" pod patronatem wójta gminy Miedźna "Wielkanoc na Miedźniańskiej Ziemi". Mieliśmy okazję zobaczyć pięknie zastawione i udekorowane stoły Kół Gospodyń Wiejskich, na których znajdowały się tradycyjne świąteczne potrawy takie jak barszcz biały, zupa chrzanowa, kielbasa, jajka, szynki czy slodkie wypieki . Gdy już spróbowaliśmy tych pyszności, mogliśmy porównać tradycyjne potrawy każdej wsi naszej gminy. Słuchaliśmy również śpiewu naszego zespołu folklorystycznego Wolanie. Było to kolejne wartościowe doświadczenie, z którego nasi uczniowie mogli się czegoś dowiedzieć.

• Dzień Świętego Patryka

• 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Uczniowie w ramach projektu przyniosły lapbooki i plakaty oraz ciasta, galeretki, babeczki. Tradycyjnie już w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny, a zebrane pieniążki uczniowie przeznaczyli na Leosia Kuckiego. Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie.

• "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

• Informujemy, że jest możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę. Sprzęt można przywozić do SP1 w Woli przy ul. Górniczej 47- wjazd od strony Centrum Kultury w każdy dzień roboczy od 7.00 - 18.00.

info

• Powiatowe Zawody

• W dniu 18.03 odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej Dziewczyn, nasza szkoła zajęła przyzwoite 3 miejsce. W zawodach brało udział 7 zespołów. Gratulacje!

• "Dziedzictwo kulturowe naszej okolicy "

• Kontynuując inicjatywę "Dziedzictwo kulturowe naszej okolicy " rozpoczęliśmy projekt "Wola w czasach drugiej wojny światowej ". Zadaniem uczniów jest przeprowadzenie wywiadów z najstarszymi członkami rodzin, lub odnalezienie pamiątek, starych zdjęć swojej rodziny, która mieszkała w Woli w tamtym czasie. Niektórym uczniom udało się dotrzeć do informacji i wspomnień ludzi, którzy pamiętali lub mieli wiedzę na temat tego, co działo w pobliskim obozie zagłady Auschwitz Birkenau. Wiemy już, dlaczego niektórzy z mieszkańców naszej wsi zostali żołnierzami wojsk niemieckich i co się stało ze starymi dzwonami ściągniętymi z naszego kościoła. Czeka nas jeszcze wiele pracy i poszukiwań, ale sprawia nam to wielką przyjemność, że przy okazji dowiadujemy się czegoś nowego o naszych przodkach i naszej wsi. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym.

• Konkurs

• I MIEJSCE w II Miedźnianskim Konkursie Talenty 2024 dla naszego zespolu Always Happy Gratulacje!

• Zawody

• Uczniowie naszej szkoły, startowali w Międzynarodowym Mitingu Pływackim

w Cieszynie, który odbyła się 09.03.2024.

W zawodach wzięło udział ponad 500

zawodniczek i zawodników z Polski i Czech.

Podczas sobotnich zmagań, na pływalnia

Uniwersytetu Śląskiego, drużyna w składzie: Milena Marcinkiewicz, Maria

Rokowska, Tymoteusz Maślanka, Antoni Bednorz, Franciszek Bednorz, ustanowiła 10

rekordów życiowych. Milena zajęła 9m na 25m dowolnym i 5m na 25m klasycznym ,

Maria

była na 36m na 25m dowolnym i 22m na 25m grzbietowym,

Tymoteusz zajął 8 m na 25

dowolnym i 19 m na 25m grzbietowym,

Antoni był na 26 m na 25m dowolnym i 7 m na

25m klasycznym ,

Franciszek zajął 6m na 25m

dowolnym i 4m na 25m grzbietowym.

• Dzień Kobiet

• W piątek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji samorząd przygotował niespodziankę. Po szkole przeszedł korowód, a przedstawiciele wszystkich mężczyzn i chłopaków wręczyli  Paniom symboliczne kwiaty oraz słodkości. Wszystkim Kobietom życzymy by każdy dzień był świętem, by odnalazły w ciszy swoje myśli i marzenia a , w bliskich osobach siłę i piękno oraz miłość.

• Warsztaty z Urzędu Pracy

• 7 marca na zajęciach z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 8a gościli przedstawicieli z Urzędu Pracy z Pszczyny. W czasie spotkanie ósmoklasiści poznali ofertę jednostki oraz zagrali w grę Galimatias. Celem gry była współpraca w ramach utworzonych zespołów jaki i pomiędzy zespołami oraz zachęcenie do otwartej i precyzyjnej komunikacji. Lekcja doskonale zobrazowała, że sukcesem jest dobra komunikacja i współpraca ponad podziałami.

• Konkurs Biblijny

• Franciszek Czerwionka z klasy 4a, zajął I miejsce w etapie rejonowym Konkursu Biblijnego. 7 marca w Katowicach powalczy o dobre miejsce w etapie diecezjalnym tego konkursu. Życzymy powodzenia