• Czytamy słowniki

• W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania klasa 4b na języku polskim odwiedziła bibliotekę szkolną, aby głośno odczytywać hasła słownikowe. Dzięki tej lekcji uczniowie dowiedzieli się czy się różni węgierka od Węgierki, a czym Polka od polki.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29. września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W klasie 5a z podziałem na role odczytano mit o Demeter i Korze.

• Zawody

• Gminne zawody sztafetowe biegi przełajowe. Niestety po walce zajmujemy II miejsce w dziewczętach młodszych klasy VI oraz w kategorii klas VII Miejsce I I

Zawody odbyły się w Sp 2 w Woli

• Ognisko w 4a

• Nasze pierwsze wspólne grillowanie klasy 4a

Piękna pogoda, radość wspólnych zabaw, dobre jedzonko - resztę opowiedzą zdjęcia a wspomnienia zachowamy w sercach.

• Dzień Przedszkolaka

• Z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci z oddziałów przedszkolnych miały miłą niespodziankę. Odwiedziły je postacie ze znanych bajek. Dzieci oraz bajkowe postacie wspólnie bawiły się przy muzyce, a na koniec każdy przedszkolak dostał słodką niespodziankę. Było wesoło i radośnie.

• W bibliotece

• W miniony poniedziałek grupa 0b zaczęła przygodę z biblioteką. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania, opowiadały na pytania i chętnie brały udział w zadaniach przygotowanych przez Panią Magdę.

• Dzień z fryzjerem

• Dzień fryzjera w 3b. Wspólnie z rodzicami robiliśmy ciekawe projekty fryzur, masaże i super fryzury. Niektórzy z nas chcą w przyszłości zostać fryzjerami.

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

• 9 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy to coroczne wydarzenie mające na celu promowanie wiedzy i umiejętności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Pani Gosia, szkolna pielęgniarka przypomniała uczniom o bardzo ważnym znaczeniu gotowości do udzielania pomocy w sytuacjach nagłych i wypadkach.

• Dzień Kropki

• Oddział Przedszkolny 15 września świętował Dzień Kropki. Wspólnie oglądaliśmy bajkę o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Każda grupa w zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło w tym dniu kropek na ubraniach, w pracach plastycznych a także zabawach. Był to dzień pełen kropek !

• Szkoły Pełne Talentów

• W roku szkolnym 2023/24 nasza szkoła po raz drugi bierze udział w społecznej akcji Lidla Szkoły Pełne Talentów. Zachęcamy wszystkich rodziców i sympatyków naszej szkoły do przekazywania nam  talenciaków. Puszki, do których można je  wrzucać, znajdują się przy wejściach do  budynku. W ubiegłym roku dzięki Państwa pomocy i życzliwości wygraliśmy: dla najmłodszych trzy  zestawy tangramów do nauki geometrii, a dla starszych zestaw piłek do piłki ręcznej. Dziękujemy.

• MDP

• Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Góra bierze udział w kolejnym projekcie-marszałkowskim "Aktywne Wakacje z młodzieżą MDP Góra dla dzieci i młodzieży z gminy Miedzna", jednak żeby on się udał potrzebna jest pomoc w trakcie głosowania. Żeby zagłosować trzeba wybrać ZADANIA W PODREGIONIE 2 i oddać głos na drużynę MDP Góra.LINK DO GŁOSOWANIA https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start Zachęcamy do oddania głosu.