• Klasa sportowa

• Listy dzieci zakwalifikowanych  i niezakwalifikowanych do klasy pierwszej sportowej na rok szkolny 2023/2024 są umieszczone na tablicy ogłoszeń przy  wejściu do oddziałów przedszkolnych, informujemy o konieczności potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do klasy pierwszej sportowej w nieprzekraczalnym terminie  do 28.04.2023, stosowne oświadczenie do pobrania ze strony internetowej szkoły (w zakładce rekrutacja) lub z sekretariatu.

potwierzdenie_przyjecia_dziecka_do_1_klasy

• Strażacy w naszym przedszkolu

• Dzisiejsza wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary.  Największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, którego wyposażenie dzieci mogły poznać, zobaczyć, a nawet przetestować. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.Dzięki naszym dzisiejszym gościom dzieci poznały ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, dowiedziały się jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, zaznajomiły się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich.

• Z Podwórka na Stadion

• 17.04 odbył sie turniej eliminacyjny " Z Podwórka na Stadion". Nasza szkoła była najliczniej reprezentowaną placówką w powiecie, wystawiając drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych. Pomimo braku awansy do Finału Wojewodzieckiego naszym drużynom należą się brawa za wspaniałą sportową postawę i walkę do końca włącznie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

• "Przygody Sindbad żeglarza"

• W rewii na lodzie "Przygody Sindbad żeglarza" w Oświęcimiu uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Mieli okazję zobaczyć piękny "teatr" na łyżwach, pełen atrakcji: pokaż ognia, taniec na szarfie.

• Informacja

• Listy dzieci zakwalifikowanych  i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024 są umieszczone na tablicy ogłoszeń przy głównym wejściu do szkoły, informujemy o konieczności potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w nieprzekraczalnym terminie od 18.04.2023 do 25.04.2023, stosowne oświadczenie do pobrania ze strony internetowej szkoły (w zakładce rekrutacja) lub z sekretariatu

potwierdzenie_woli_przyjecia_do_przedszkola

• Artystycznie na polskim.

• Dzisiaj uczniowie klasy 4a na języku polskim przenosili przenośnie na papier. Celem lekcji było rozpoznanie w tekście lirerackim przenośni i w sposób artystyczny objaśnie jej znaczenia. Zapachniało wiosną

• WIOSENNIE I ŚWIĄTECZNIE W ŚWIETLICY

• W marcu wychowankowie świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę dekorując całą świetlicę w fruwające motyle, pszczółki i jaskółki. Na ściennych gazetkach pojawiły się wielobarwne kwiaty: przebiśniegi, krokusy, żonkile i tulipany. Stworzyli wiosenny ogródek, gdzie posiali owies i rzeżuchę. Tradycyjnie na zajęciach  "Igłą i nitką" dzieci wykonały mnóstwo wyszywanek ukazujących uroki tej kolorowej i radosnej pory roku oraz Świąt Wielkanocnych. W tym przedświątecznym okresie zaangażowali się w przygotowanie stroików na kiermasz świąteczny. Powstały również malowane jajka oraz kolorowe pisanki ozdobione cekinami. Dziękujemy wszystkim świetliczakom za ogromny wkład pracy!

• VIII WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE WOLA 01.04.2023

• W pierwszą sobotę kwietnia, po raz ósmy na pływalni w Woli odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie. Organizatorem imprezy był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ,,GILUS’’ w Gilowicach.

W zawodach wystąpiło  367  zawodników reprezentujących  30 klubów z  Dąbrowy Górniczej , Jastrzębia-Zdroju, Sosnowca, Radlina, Chorzowa, Katowic, Mikołowa, Zawiercia, Bielska-Białej , Żor, Pawłowic, Będzina , Częstochowy , Kóz , Oławy, Gliwic, Kęt, Żywca, Oświęcimia, Siemianowic Śląskich, Bukowna, Bydgoszczy .  Sportowcy rywalizowali w 6 grupach wiekowych w dwunastu  konkurencjach. Kategoria wiekowa 2013 i młodsi miała do pokonania dystans 25 m czterema stylami ,  oraz 50 m  dowolnym i 50 m grzbietowym. Rocznik  2012 i starsi ,  rywalizował na dystansach 50 metrowych,  wszystkimi stylami  i oraz na  100 m dowolnym i 100 m zmiennym. W zawodach wystartowała  grupa uczniów SP1 , reprezentująca  barwy GILUSA .

WYNIKI  ZAWODÓW   http://live.livetiming.pl/szulcik/2023/04_01_wola/index.html#

25 m stylem dowolnym