Bal przebierańców w oddziałach przedszkolnych.
- 15
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH
Znamy już wyniki konkursów bibliotecznych zapowiedzianych w tym półroczu szkolnym dla klas I-V. Konkursy przeznaczone były dla osób chętnych. Fakt, że nie wszystkie klasy wzięły w nich udział można tłumaczyć sytuacją epidemiczną (nauka zdalna, kwarantanny). Dlatego szczególnie cieszymy się z dużego zaangażowania się klas pierwszych i drugich.
Jury konkursowe przy ocenie prac kierowało się estetyką wykonania, pomysłowością, zgodnością z tematyką konkursu, włożony wkład pracy. Nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe.
A oto laureaci konkursów:
Klasa I „Zakładka do książki”:
Staszek Rokowski, Karol Kędzior, Zuzia Miękina
Klasa II „Zakładka do książki”:
Aleksandra Prudel, Weronika Wojtas, Karol Marczak
Klasa III „Opowieść z pudełku zamknięta”:
Zosia Fyda, Wiktoria Świderska, Natalia Stawowy, Ania Komander,
Julia Komander, Julia Jerominem
Klasa V „Opowieść z dymkiem - komiks”:
Nikodem Morkisz
Pozostali uczestnicy również otrzymali książkowe nagrody pocieszenia.
Laureatom i pozostałym uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział!
Wszystkie oddane w ramach konkursu prace można zobaczyć do końca lutego na pokonkursowej wystawie w bibliotece.
Półkolonie zimowe.
"Pełna miska dla schroniska "
Rusza akcja "Pełna miska dla schroniska". Prowadzimy zbiórkę karm dla psów i kotów.Dary można składać w do sali nr 49 lub do sali SU 98 na długich przerwach. Akcja trwa do końca miesiąca.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych ślą życzenia.
Świąteczne życzenia.
Zapraszamy Państwa do odsłuchania świątecznej piosenki, teledysku nakręconego przez szkolny chór
pod opieką Pani Joanny Zbierskiej.
Świąteczne życzenia od Samorządu Uczniowskiego i Wolontariat.
Uczniowie klas 8 w dalszym ciągu aktywnie włączają się w organizację biegów w ramach wolontariatu. W ubiegłą sobotę 18.12.21r. 14 wolontariuszy wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego zabezpieczało trasę parkun przy Bulwarze nad Wisłą w Woli. Ponadto dwie uczennice wzięły udział w biegu na dystansie 5km z pomiarem czasu. Gratulujemy zaangażowania i determinacji.
Wigilie klasowe.
Wigilie klasowe w ostatnim tygodniu nauki stacjonarnej przyniosły ogrom radości. Uczniowie mogli wspólnie kolędować, składać sobie życzenia i obdarowywać prezentami.
5
Spotkanie z żołnierzami w biurze poselskim Grzegorza Gaży
W czwartek 16.12.21r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego reprezentowali nasza szkołę na spotkaniu z żołnierzami w biurze poselskim Grzegorza Gaży. Uczennice wręczyły przedstawicielom wojska kartki z życzeniami świątecznymi. Prace zostały wykonane przez świetlicę szkolną, a także klasę 3c i 5b.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z szkól podstawowych: nr 1 i nr 2 w Woli, Goczałkowicach-Zdroju, Wisły Wielkiej, Miedźnej, Studzienic, Poręby i Jankowic, a także Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jankowicach. W imieniu żołnierzy życzenia przyjmował ppłk Jacek Zawada, Szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach. Podpułkownikowi towarzyszyli: Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tychach ppłk Piotr Janosz oraz Szef Wydziału Rekrutacji WKU mjr Robert Ołtuszyk.
Szkoły, a także Panie z KGW, które wzięły udział w akcji, otrzymały upominki od posła oraz od przedstawicieli wojska.1
Wręczenie nagród za szkolne konkursy.
W ostatnim dniu nauki stacjonarnej w naszej szkole odbył się w reżimie sanitarnym apel, na którym Pani Dyrektor Teresa Koczor i Pan Dyrektor Tomasz Baranowski wręczyli nagrody za szkolne konkursy. Uroczystość swoim występem uświetnił szkolny chór, a nagranie piosenek oraz teledysk jest dostępny na naszej stronie internetowej wraz z życzeniami dla całej społeczności szkolnej. W pierwszym konkursie "Bożonarodzeniowa dekoracja" wzięło udział 56 uczniów. Wszyscy przygotowali piękne, własnoręcznie wykonane stroiki. Komisja konkursowa przyznała 20 nagród i 36 wyróżnień. W drugim konkursie na szkolny łańcuch choinkowy nagrodzono wszystkich uczestników słodkościami. Pierwsze miejsce zajęła klasa 4a z rekordowym 66 metrowym dziełem, drugie 5a 60 metrów, trzecie 7b 50 m. Przyznano także wyróżnienie za walory estetyczne klasie 8 d za łańcuch o długości 36metrów. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
2
Zespół SING nagrywa teledysk.
Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta... Nasz zespół muzyczny przygotowuje dla Was teledysk ze świąteczną piosenką. Nie możemy się doczekać efektu!
"Murem za polskim mundurem".
Nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji "Murem za polskim mundurem" - wysyłamy karki Obrońcom Naszych Granic.
2
Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego w Gminie Miedźna. Pamiętamy!
Wspólnie zapalmy symboliczne „Światło wolności” w naszych domach.
Nawiązuje ono do gestu solidarności ze strony obywateli wolnego świata pod adresem Polaków, wykonanego w Wigilię 1981 r., którzy w oknach swych domów zapalili świece.
13 grudnia o godzinie 12:00 przez minutę w całej naszej Gminie usłyszymy syreny alarmowe Ochotniczych Straży Pożarnych. Będzie to hołd oddany wszystkim osobom uczestniczącym w tych trudnych wydarzeniach, a także ku pamięci ofiar.
40 lat temu, 13 grudnia 1981 r., Rada Państwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej wprowadziła stan wojenny na obszarze całego państwa. Powstała samozwańcza Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim, organ administrujący krajem poprzez wojsko, milicję i inne służby.
Rozpoczęły się aresztowania i szykany przeciwników komunistycznej władzy.
Nocą z 12 na 13 grudnia służby, w ramach akcji „Azalia”, przejęły kontrolę nad centralami telefonicznymi, rozgłośniami telewizyjnymi i radiowymi. Wyłączono telefony i ocenzurowano korespondencję. Ponadto wstrzymane zostało wydawanie prasy poza oficjalnymi tytułami. Władze ograniczyły swobodę przemieszczania się poprzez wprowadzenie godziny milicyjnej. Zmilitaryzowany został szereg instytucji. Zawieszono m.in. prawo do strajku, a także działalność szkół i uczelni.
Równocześnie trwała akcja „Jodła”, która miała na celu pozbawienie wolności grupy ok. 10 tys. wyselekcjonowanych osób, głównie związanych z opozycją, ale też przedstawicieli byłych ekip rządzących. Internowano przywódców NSZZ „Solidarność”, w tym przewodniczącego Lecha Wałęsę, a sam związek został zdelegalizowany.
W odpowiedzi robotnicy, stoczniowcy i górnicy rozpoczęli strajki, które brutalnie pacyfikowały siły bezpieczeństwa, głównie Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej (ZOMO). 16 grudnia 1981 r. doszło do najtragiczniejszych wydarzeń – w katowickiej kopalni „Wujek” ZOMO zastrzeliło dziewięciu górników, raniło zaś 23. W Gdańsku zaś odbyła się stutysięczna demonstracja, w trakcie której jedna osoba zginęła, a ponad 300 było rannych. Podobne wydarzenia miały miejsce dzień później w Krakowie. Demonstracje powtarzały się w 1982 r.
Stan wojenny został zawieszony 31 grudnia 1982 r., a następnie zniesiony 22 lipca 1983 r. Bilans jego ofiar jest trudny do oszacowania, ale przyjmuje się, że wynosi on ok. 100 zabitych i kilkuset rannych. Równocześnie tysiące ludzi straciły pracę, zostały zmuszone do emigracji lub spotkały się z innego rodzaju represjami.
Dziękujemy za pamięć i włączenie się do upamiętnienia tamtych, trudnych wydarzeń.
Źródło: miedzna.pl
Bożonarodzeniowa Dekoracja.
W naszej szkole odbył się konkurs pod patronatem Rady Rodziców na stroik bożonarodzeniowy. W tym roku pod hasłem "Bożonarodzeniowa Dekoracja". Komisja konkursowa oceniała prace uwzględniając:
- pomysłowość,
- estetyka wykonania,
- wkład twórczy,
- nawiązanie do tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
Preferowane były materiały ekologiczne, a prace miały mieć formę przestrzenną. Zyski z ich sprzedaży zostaną w całości przekazane na cel charytatywny.
Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, gdy 56 uczniów przygotowało przepiękne stroiki. Po długiej naradzie wyłoniono 20 nagrodzonych prac w różnych kategoriach wiekowych.
Lista nagrodzonych:
I. Oddziały przedszkolne:
Szymon Rozmus, Leo Czyrny, Marysia Rokowska, Julia Kmiecik
II. Klasy 1:
Wiktoria Czyrwik, Patrycja Zawadzka, Oskar Paszko
III. Klasy 2:
Emilia Gibas, Dagmara Duraj
IV. Klasy 3:
Weronika Pustelnik, Zuzia Rutkiewicz, Zosia Fyda, Oliwia Pędzisz
V. Klasy 4-6:
Kalina Odrobińska, Bartek Nowakowski, Nikodem Morkisz
VI. Klasy 7-8:
Dominik Frycz, Łukasz Czernik, Beata Maroszek
Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu. Życzymy wielu sukcesów i rozwijania talentu artystycznego.
8
6.12. Mikołajki
Dzisiaj w naszej szkole było bardzo radośnie. Zawitał do nas Mikołaj z elfami, aniołkami i diablicą. Po wysłuchaniu piosenek i wierszyków przygotowanych przez każde klasy Mikołaj wraz z pomocnikami wręczyli wszystkim dzieciom słodkie upominki. Czuć już świeta! W naszej szkole atmosfera jest uśmiechnięta!
12
Podziękowania.
Dzięki życzliwości firmy Man-trans i ludziom, którzy pomyśleli o potrzebach najmłodszych, uzyskaliśmy środki finansowe na malowanie sal. Zapowiada się kolorowo. Oddziały zerowe wraz ze swymi wychowawcami nie poszły na łatwiznę - grupy samodzielnie wykonały podziękowanie dla firmy. Tak prosto z dziecięcego serca. Dziękujemy Pani Agnieszce Mrzyk za współpracę.
Cała społeczność szkolna serdecznie dziękuje fimie Man-Trans za wsparcie szkoły.
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Woli wręczyła firmie Man-Trans podziękowania za sponsoring. "Człowiek jest wielki nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" Jan Paweł II
„Mała Książka – Wielki Człowiek”. Wyprawka dla Pierwszaka
27 i 29 listopada klasy odbyły się w bibliotece zajęcia dla klas pierwszych. Uczniowie w trakcie zajęć odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się także kto tworzy książki i jak należy o nie dbać.
W drugiej części spotkania uczniowie otrzymali Wyprawkę Czytelniczą. W jej skład wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Wyprawka w ramach projektu jest w całości finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Każde dziecko otrzymało także Dyplom Małego Czytelnika i zostało włączone w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
ANDRZEJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. W ostatnim tygodniu listopada świetlica zamieniła się w miejsce magii i czarów. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały czarodziejki w magicznych kapeluszach, które zdobią gazetkę na szkolnym korytarzu. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb. Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Były kubeczki, przekłuwanie serca z imieniem wybranka, wyścigi bucików, wróżenie z kwiatów oraz losowanie magicznych liczb. Wszystkie wróżby były traktowane z przymrużeniem oka. Był to czas świetnej zabawy, uśmiechu i radości
Wycieczka do Chlebowej Chaty.
W listopadzie klasy czwarte wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Chlebowej Chaty. Przewodnik przybliżył dzieciom życie naszych przodków, zapoznał z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem. Wiele emocji wzbudziła prezentacja maszyn dawniej wykorzystywanych przy uprawie i obróbce ziarna, a także droga "od ziarenka do bochenka". Dziewczynkom podobało się omawianie procesu powstawania masła i twarogu oraz miodu i ciekawostki z życia pszczół. Wszyscy uczestnicy warsztatów mogli sprawdzić swoje możliwości i siły podczas: próby młócenia cepami, mielenia zboża na żarnach i osiewania mąki. Na koniec każde dziecko własnoręczne formowało podpłomyk. Zwieńczeniem tej części była degustacja: podpłomyków i chleba żytniego, masła, miodu, smalcu z ziołami (wszystko własnej produkcji). Uczniowie mieli także możliwość zabawa na starych traktorach, wozach i maszynach. Młodzież doskonale się bawiła i uczyła jednocześnie.
6
Dzień Misia.
25.11 w szkole odbył się Dzień Misia
Puchaty misi odwiedził wszytskich uczniów, którym wręczył słodkie upominki i przypomniał o zasadach reżimu sanitarnego.
Archiwum Aktualności